Triathlon Kościan - Nowy Dębiec

Po raz szósty 12 września w Nowym Dębcu zorganizowane zostały prze Ośrodek Sportu I Rekreacji oraz Pawła Kotasa zawody Kościan – Nowy Dębiec Triathlon.  Na zawodników jak zawsze czekały dobrze przygotowane trasy, miła atmosfera oraz wspaniała pogoda. W edycji jesiennej zawodów wystartowało 438 zawodników na dwóch dystansach 1/8 i 1/4 IM. Na krótkim dystansie (475m. pływania, 22, 5 km. jazdy na rowerze , 5275 m. biegu) rozegranym w sesji porannej najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Marciniak z Raciborza z czasem 59 minut 55 sekund, wśród kobiet Matylda Wojakiewicz z Ligoty Pięknej . W klasyfikacji Gminy Kościan najlepsi byli Ewelina Braun i Marek Bamber.                                                          W południe zostały rozegrane zawodu dla dzieci GreatKids w których wystartowało ponad 120 młodych adeptów tej trudnej dyscypliny sportowej. Dzieci miały do pokonania trasę rowerową i bieg.                                                                                                                                       W sesji popołudniowej  do rywalizacji przystąpili zawodnicy na dystansie 1/4 IM (950m. pływania, 45 km. jazdy na rowerze, 10,5 km. biegu). Na tym dystansie jako pierwszy linie mety przekroczył Michał Wierzbicki ze Świebodzina (2:09:18), pierwsza kobietą była Ania Nowak z Siekierek Wielkich. Najszybciej ten dystans z Gminy Kościan pokonał Adam Łuczak.

Na obu dystansach rywalizowały sztafety. Na krótszym dystansie najlepszą sztafetą była Boekestijn Transport Service w składzie: Krzysztof Kubiak, Wojciech Niemier i Adam Konieczny., sztafeta pracowników Gminy Kościan w składzie Maciej Grząślewicz pływanie, Leszek Nowak – jazda na rowerze, Łukasz Ziomek – bieg uplasowała się na 10 miejscu. Na dłuższym dystansie zwyciężyła sztafeta Zgrupka Team w składzie Daniel Osik, Marek Strogulski,  Przemysław Pochylski .

Dziękujemy Wszystkim za start w naszych zawodach i zapraszamy na kolejne w przyszłym roku.

Ogromne podziękowania dla wszystkich tych, którzy przyczynili się aby zawody mogły się odbyć.  Szczególne podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, Starostwa Powiatowego w Kościanie, Miasta Kościana, Międzygminnego Związku Turystycznego Wielkopolska Gościnna oraz strażaków z Ochotniczej  Straży Pożarnej z gminy Kościan. Szczególne podziękowania dla pracowników OSiR Pani Cyryli i Romana Kobus za poświęcony czas i pracę.