Liga Wiejska wznowiła rozgrywki.

Inauguracja rozgrywek Ligi Wiejskiej Gminy Kościan w sezonie 2020/2021

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią na boiska wybiegli piłkarze Ligi Wiejskiej. Do rozgrywek  w sezonie 2020/2021 zgłosiło się osiem  drużyn. Sześć drużyn z gminy Kościan: Strzelec Darnowo, Rywal II Kurza Góra, Mat Katarzynin, Danko Choryń, Olimpia Stary Lubosz, WKS Gryżyna oraz dwie drużyny z gminy Czempiń: Huragan Srocko i WKS Piechanin.

Organizatorem rozgrywek Ligi Wiejskiej jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

W niedzielę 6  września zainaugurowane zostały rozgrywki LW. Ubiegłoroczny zwycięzca ligi Huragan Srocka pewnie wygrał w meczu derbowym z  WKS Piechanin 10:1. Po bardzo dobrym meczu Kurza Góra na własnym boisku pokonuje WKS Gryżyna 3:1. Punktami podzieliły się zespoły Olimpii Stary Lubosz i MAT Katarzynin po bezbramkowym remisie. W meczu Danko Choryń ze Strzelcem Darnowo o zwycięstwie zadecydowały ostatnie minuty w których Strzelec oddał trzy celne strzały i wygrał 2:4.