Wyniki Zawodów Pływackich.

W niedzielę 26 lipca br. na kąpielisku w Nowym Dębcu rozegrane zostały XXVI Zawody Pływackie. Uczestnicy w tym roku mieli do wyboru trzy dystanse 950, 1900 i 3800 metrów. Łącznie w zawodach wystartowało 74  zawodników z całej Polski.

Na najkrótszym dystansie wystartowało 35 zawodników, jako pierwszy do mety na tym dystansie dopłynął Mikołaj Liberski z Dąbrówki uzyskując czas 15 minut i 53 sekundy, tuż za nim był Kamil Kaczmarek z Poznania a na miejscu trzecim uplasował się Karol Barczyk ze Skórzewa. Wszyscy zawodnicy reprezentowali jedek klub UKS Cityzen Poznań.  W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Barbara Zakrzewska z Krośnic reprezentująca barwy Black Aqua UKS Krośnicka Przystań (czas 17:44), ), miejsce drugie przypadło Dominice Barczyk ze Skórzewa (UKS Cityzen Poznań) a miejsce trzecie zajęła Kinga Filipiak z Wierzchowic (BlakAqua UKS Krośnicka Przystań).

Na tym dystansie prowadzona była też klasyfikacja Gminy Kościan zaliczana do Turnieju Sołectw. W kategorii mężczyzn najlepsi byli: Zembroń Marek ze Starych Oborzysk, Giers Robert z Nowego Lubosza i Adam Łuczak ze Starych Oborzysk. W kategorii kobiet wygrała Ewelina Braun reprezentująca Kiełczewo a miejsce drugie zajęła Joanna Stasiak z Nowego Lubosza.

Najmłodszy zawodnikiem na dystansie 950m. był Rayan Tycner z Kościan (10 lat) a najstarszym Tadeusz Okorski z Porajowa (70 lat).

Na dystansie 1900m. w kategorii mężczyzn wygrał Oskar Borowczyk z klubu UKS Cityzen Poznań z czsem 24 minuty i 53 sekundy, wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę Bartosza Grzybka (UKS Cityzen Poznań) i Macieja Grząślewicza z Kościana. W kategorii kobiet najlepsza była Emilia Tofil z Gdyni (czas 25:52), drugie miejsce zajęła Monika Jadczak z Krotoszyna a miejsce trzecie Małgorzata Rybacka ze Szczytnik reprezentująca KS AZS AWF Poznań. Na dystansie 1900m. prowadzona była też klasyfikacja młodzieżowa w której na podium stanęli: Emilia Tofil, Małgorzata Rybacka i Aleksandra Bocheńska a wśród chłopców Mateusz Konieczniak. Najmłodszym uczestnikiem został Mateusz Konieczniak (12 lat) a najstarszy Andrzej Daszyński ze Zgorzelca (72 lata)

Jako pierwszy do mety na dystansie 3800 m. dopłynął Sławomir Włodarczak z Rydzyny reprezentujący Jerzy Team uzyskując czas 58 minut i 13 sekundy, drugie miejsce zajął Kirill Kabalyk z Łodzi reprezentujący Politechnikę Łódzką czasem 59:59, a miejsce trzecie Paweł Nowak z Opola reprezentujący Polskie Stowarzyszenie Trenerów Zdrowia  z czasem 1:00:45. Wśród kobiet najlepsza była Beata Grzegorowska z Leszna (1:12:22) i Magdalena Tycner z Kościana. Najstarszy zawodnikiem na dystansie 3800m był Piotr Bartkowiak a najmłodszym Kirill Kabalyk.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale, najlepsi w poszczególnych kategoriach statuetki, placek a najlepsi na dystansie 1900m nagrody finansowe. Najszybszy na dystansie 1900m. otrzymał okazały Przechodni Puchar Wójta Gminy Kościan.

Nagrody finansowe ufundowane zostały przez Pana Artura Lajsznera właściciela Firmy Ogólnobudowlanej A.L., placki oraz słodki poczęstunek dla zawodników ufundował Pan Adrian Tycner Cukiernia Miniaturka w Kościanie.

Organizatorami zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Paweł Kotas. Organizacje zawodów wspomagali: drużyna WOPR Nowy Dębiec, OSP Racot.

Zabezpieczenie medyczne zapewniła firma TB Service Plus Tymoteusza Bączyka.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym sprawnie i bezpiecznie udało się przeprowadzić zawody i do zobaczenie w przyszłym roku.