Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego

Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego Mistrzem Gminy Kościan w kopa sportowego.

W niedzielę 29 maja 2022 r. po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu  odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego, nad którymi patronat honorowy sprawowali Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła i Przewodniczący Rady Gminy Kościan Jan Szczepaniak.

Uczestniczyło w nich 100 zawodników, w tym 7 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli także zawodnicy  z powiatów : poznańskiego, śremskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego  obornickiego oraz miedzychodzkiego.
Mistrzem Gminy Kościan na rok 2022 został Antoni Mocek  z Wilkowa Polskiego, który uzyskał 18 pkt  dużych i 102 małych,  zdobywając puchar oraz główną nagrodę, ufundowane przez Wójta Gminy Kościan.
Drugie miejsce zajął Mariusz Staroń z Borowa i odebrał puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kościan.
Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Józef Turbański z Kobylina, który otrzymał  puchar i nagrodę Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.
Kolejne miejsca zajęli : 4. Karol Lemański ze Starego Bojanowa, 5. Ryszard Kuraszyk z Nowego Lubosza, 6. Damian Konieczny z Wojnowic, 7. Andrzej Szudra z Rąbinka, 8. Sławomir Przebierała z Donatowa, 9. Bogdan Dąbrowski z Kobylina, 10. Waldemar Kosiński z Poznania.
W kategorii kobiet zwyciężyła Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza i odebrała puchar  ufundowany przez sołtysa wsi Stary Lubosz i upominek.
Upominkiem obdarowany został także najstarszy uczestnik mistrzostw Leonard Majchrzak Jutrosina.
Organizatorzy  przygotowali 33 nagrody dla najlepszych zawodników.
Puchary i nagrody wręczali Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Artur Opas, Radny Gminy Kościan Mirosław Mądry i sołtys Starego Lubosza Jakub Bartkowiak.

Obowiązki sędziego głównego pełnił Mirosław Ciszewski a sprawną obsługę techniczną zapewnił Wiktor Kabat.

Organizatorami mistrzostw byli Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.