Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym

Po przerwie spowodowanej pandemią rozegrane zostały XXX Indywidualne Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym oraz XVII Mistrzostwa Gminy Kościan Par Deblowych. Do rywalizacji, która miała miejsce 12 marca w hali sportowej w Racocie, przystąpiło łącznie 78 zawodników i zawodniczek.

Mistrzostwa otworzył zastępca wójta Gminy Kościan Pan Mirosław Duda w asyście radnych Rady Gminy Mirosława Mądrego, Marcina Kowalskiego i Michała Jaworskiego.

O tytuł Indywidualnego Mistrza Gminy Kościan w Tenisie Stołowym rywalizowało 39 osób.

W kategorii kobiet (5 zawodniczek) triumfowała Martyna Haince reprezentująca Mikoszki pokonując Joannę Romowską (Racot), miejsce trzecie zajęła Angelika Konopczyńska (Osiek).

W kategorii „open” (24 zawodników) najlepszym okazał się Wojciech Hajnce ( Mikoszki), drugie miejsce zajął Tomasz Skotarczak (Racot) a miejsce trzecie Mateusz Balcerek (Pelikan).

W kategorii „Old-Boys” (rocznik 1973 i starsi – 10 zawodników)  zwyciężył Karol Waleński reprezentujący Stare Oborzyska, miejsce drugie przypadło Krzysztofowi Sobkowiakowi również ze Starych Oborzysk, miejsce trzecie zajął Maciej Goliwąs z  Widziszewa

W XVII Mistrzostwach Gminy Kościan Par Deblowych wystartowało 18 par, trzy pary kobiece i piętnaście w kategorii open.

Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para reprezentująca Racot: Joanna Romowska i Dominika Marszewska Katarzyna Szczerbal i Urszula Szczerbal , miejsce drugie zajęły: Katarzyna Szczerbal i Urszula Szczerbal (Wyskoć, Turew) a miejsce trzecie Ewelina Szczerbal i Zuzanna Szczerbal (Turew).

W kategorii mężczyzn – open zgłosiło się 15 par, które zostały podzielone na 4 grupy w których rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do rundy finałowe awansowały po dwie drużyny i rozgrywały mecze systemem pucharowym.                                                               Wyniki kategorii mężczyzn – open:

1 miejsce – Karol Waleński, Krzysztof Sobkowiak reprezentujący Stare Oborzyska

2 miejsce – Martyna Hajnce, Wojciech Hajnce reprezentujący Mikoszki

3 miejsce – Wojciech Piasecki, Szymon Nowakowski reprezentujący Ponin i Kiełczewo.

Wszyscy finaliści indywidualnie jak i w rywalizacji  par otrzymali  z rąk radnych Rady Gminy Kościan pana Michała Jaworskiego, Marcina Kowalskiego i Mirosława Mądrego medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan.